Zakładanie spółek

Zakładanie spółek:

Osoby decydujące się na założenie spółki z pewnością będą potrzebować specjalistycznego wsparcia na każdym etapie jej zakładania. Cały proces jest niezwykle skomplikowany, dlatego czas konieczny na założenie spółki może sięgać nawet 6-ciu miesięcy. Aby zdawać sobie sprawę ze specyfiki procesu, należy zastanowić się, jak wyglądają poszczególne etapy zakładania spółki.

.01

Wybierz formę spółki

Przed rozpoczęciem działalności musimy dokładnie określić, jaką formę spółki chcemy założyć. W Polsce, jedną z najbardziej popularnych form działalności jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością bądź spółka akcyjna. Przedsiębiorcy często wybierają również spółkę jawną, komandytową, partnerską, jak również cywilną. To, na jaką formę się zdecydować, w dużej mierze uzależnione jest od Twoich potrzeb. Nawiązując współpracę z Kancelarią, możesz być pewien, iż uzyskasz fachową poradę, co do wyboru odpowiedniej formy prawnej każdej dzielności, a także otrzymasz informacje na temat różnic, którymi charakteryzują się poszczególne spółki. Dlatego, nie mając wystarczającej wiedzy w tym zakresie, warto skorzystać z pomocy fachowców.

.02

Przygotowanie dokumentów

Jeśli podjąłeś decyzję, jaka forma działalności będzie najbardziej korzystna dla Ciebie, powinieneś zająć się sporządzaniem dokumentów, które są wymagane podczas zakładania spółki. Formalności, które musisz przygotować to przede wszystkim umowy spółki, które dla każdego właściciela zostaną przygotowane indywidualnie oraz będą uwzględniać określone potrzeby, cele, sytuacje oraz relacje pomiędzy wspólnikami. W związku z tym, umowa stanowi dokument, który reguluje wewnętrzne relacje oraz stanowi o wielu kwestiach, które w określonych przypadkach stanowią rozwiązanie problemu. W przygotowaniu dokumentów również możesz liczyć na pomoc Kancelarii, dzięki czemu zyskasz pewność, iż wszelkie aspekty zostały wypełnione zgodnie z obowiązującymi normami.

.03

Podpisanie umowy

Po przygotowaniu dokumentów spółki, wspólnikom nie pozostaje nic więcej, jak udać się do notariusza w celu podpisania umowy. Następnie należy zarejestrować działalność w Rejestrze Przedsiębiorców, Urzędzie Skarbowym, Głównym Urzędzie Statystycznym oraz Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Jednak, korzystając z usług Kancelarii, wspólnicy mogą pozostawić tą kwestię pracownikom Kancelarii.

Którą z nich założyć?

Jeśli chcą Państwo skorzystać z pomocy doświadczonej Kancelarii, zachęcamy do nawiązania współpracy. Pomożemy Państwu, bez względu na to, jaki rodzaj spółki zostanie zawiązany oraz w jakiej miejscowości chcą Państwo prowadzić swoją działalność. Świadczymy swoją pomoc od wielu lat, dzięki czemu zdobyliśmy zaufanie setek Klientów. Nasza pomocy nie dotyczy wyłącznie zakładania spółek, ale również doradztwa prawnego oraz wdrażania małych i średnich firm na rynek NewConnect oraz GPW. Osoby, które nie mają doświadczenia w prowadzeniu działalności bądź chcą poszerzyć jej zakres, mogą być pewne, iż nasza pomoc będzie kompleksowa. Podchodzimy indywidualnie oraz rzetelnie do każdego Klienta, dzięki czemu jesteśmy w stanie udzielić profesjonalnych rad, które będą najodpowiedniejsze w określonej sytuacji.